poniedziałek 20 grudnia, 2021

“Let it snow!” i “Wśród nocnej ciszy” to dwie kompozycje jakie premierowo wydał Chór “Razzle Dazzle” z towarzyszeniem znakomitych muzyków jazzowych – Michała Bąka na kontrabasie i Dominika Kisiela na klawiszach.

Premiera świątecznych przebojów

Podjęliśmy się wyzwania przekroczenia progu studia nagraniowego realizując wesołe teledyski, które wprowadzą w świąteczny nastrój równie dobrze jak przeboje Mariah Carey.
To wszystko za sprawą znakomitych artystów jazzowych – Michała Bąka i Dominika Kisiela,
których doświadczenie w improwizacji zasługuje na najwyższe wyróżnienia.
Obydwaj muzycy mają na swoim koncie nagrania wyróżnione w konkursie Fryderyków.

Klasyczny kameralny chór nie co dzień spotyka się z improwizującymi muzykami jazzowymi – mówi Zuzanna Popiołkiewicz, dyrygent Chóru “Razzle Dazzle”.
Chór to kilkanaście osób, które nie improwizują, tylko muszą ściśle współpracować by stworzyć jedność.
Chcieliśmy zderzyć te dwa światy. Nasz chór ma już konkretne brzmienie, nie do końca “okrągłe”, ale świeże, amatorskie w najlepszym tego słowa znaczeniu.
Płynie z niego szczera radość.

Nasi instrumentaliści są niezwykle biegli w swojej sztuce, od razu zaproponowali swój motyw przewodni, inny rytm, charakter.
Okazało się, że takie zwariowane, lekkie, improwizatorskie podejście doskonale współgra z tym luzem wokalnym jaki prezentuje z kolei “Razzle Dazzle”.

Artyści nie po raz pierwszy podjęli się współpracy z Chórem – realizowali już program “City of stars” z muzyką filmową, który zagrano w Gdyni i w Gdańsku,
a także transmitowano w Finlandii dla Miasta Kotka z okazji jubileuszu współpracy partnerstwa z Miastem Gdynia.
Zapowiadają także, że to zapewne początek ich dłuższej wspólnej przygody.

Nagranie teledysków ma na celu spotkanie się ze słuchaczami w sieci, ale także przeżycie wydarzenia, które pobudza do dalszych działań artystycznych.
Szukaliśmy projektu, który będzie nowym doświadczeniem dla uczestników chóru i który będzie mógł pojawić się w internecie – mówi Urszula Kokoszka, dyrektorka Chóru.
Pandemia dyktuje nam nowe zasady, jak w ogóle prowadzić chór.
Nasze spotkania są mocno ograniczone,
chórzyści muszą dodatkowo indywidualnie ćwiczyć w domu.
Podziwiam
i doceniam ich starania, ponieważ każdy z nich ma pracę zawodową, obowiązki rodzinne, a dla nas jest bardzo ważne, żeby mogli rozwijać swoją pasję do śpiewania.

Teledyski i razzlowa muzyka umilą świąteczny czas w niejednym domu.
Każdy z nas ma w pamięci takie wykonanie kolęd, które wspomina z sentymentem i wzruszeniem.
Nowe odsłony “Wśród nocnej ciszy” i “Let it snow!” pozwolą słuchaczom poczuć magię Świąt.

Nagranie audio i wideo powstało w Humidor Records w Sopocie.
Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdynia.

Dominik Kisiel – polski pianista i kompozytor jazzowy pochodzący z Lublina, obecnie mieszkający w Gdańsku. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2016 r. założył autorski zespół złożony z trójmiejskich muzyków, który nazwał Dominik Kisiel Exploration Quartet. Nagrali debiutancki album Exploration wydany w maju 2018 przez Alapaka Records. Artysta nominowany do Fryderyka 2019 w kategorii Debiut Roku – Jazz.

Michał Bąk – kontrabasista jazzowy specjalizujący się również w muzyce dawnej. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Pracuje jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy – OH!
(Orkiestra Historyczna); Holland Baroque; Arte Dei Suonatori; Goldberg Baroque Ensemble; Orkiestra Kameralna Progress. Gra również z zespołami jazzowymi – Chęcki/Zienkowski Quartet; Michał Bąk Quartetto; Mild Trio; Agnieszka Maciaszczyk Quintet; Alicja Serowik Do Se Sajd. Od 2019 roku jest liderem grupy kontrabasów w Orkiestrze Opery Bałtyckiej. W 2017 roku wydał pierwszą autorską płytę pt. Quartetto z udziałem Emila Miszka (tp), Piotra Chęckiego (sax) i Sławka Koryzno (dr), a w cztery lata później drugą pt. „Fortress”, na której Chęckiego zastąpił Jakub Klemensiewicz. Poza tym brał udział w nagraniu płyt, m.in.: Szymon Sutor Jazz Septet & String Orchestra (Fryderyk 2020 za Debiut); Kamil Piotrowicz Quintet – Birth (2015).