środa 10 lutego, 2021

Przedstawiciele gdyńskiej kultury spotkali się online, aby opowiedzieć o swojej działalności w czasie pandemii i zaprosić do udziału w planowanych projektach. Byliśmy tam i my!

Spotkanie urodzinowe w Gdyńskim Centrum Filmowym

Dzisiaj świętowaliśmy 95. urodziny Gdyni! W tym roku w wyjątkowej formule (online), ale i w wyjątkowym świątecznym nastroju. Byliśmy bardzo ciekawi jakie prezenty otrzyma Miasto od swoich artystów.

W sali kinowej „Warszawa” w Gdyńskim Centrum Filmowym o kulturze w naszym mieście i perspektywach jej rozwoju najpierw opowiedzieli Prezydent Wojciech Szczurek oraz Przewodnicząca Rady Miasta, Joanna Zielińska.

Gośćmi spotkania byli: artystka Marta Frej, edukatorka sportowa Agnieszka Gruszka, fotografik Kacper Kowalski oraz Leszek Kopeć, dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Opowiadali o tym, jak się mieszka, tworzy i pracuje w Gdyni.


Następnie reprezentanci gdyńskiej kultury przedstawili swoje projekty zrealizowane w czasie pandemii i zdradzili plany na najbliższe miesiące.

Chór “Razzle Dazzle” i Fundację “Śpiewaj!” reprezentowała nasza dyrygentka Zuza Popiołkiewicz. Mimo bardzo krótkiego czasu na wypowiedź (30 sekund!) zdążyła opowiedzieć o dwóch teledyskach Razzli zrealizowanych w formie wirtualnego chóru, o złotym medalu zdobytym w Indonezji oraz o planowanych warsztatach, festiwalu i koncercie.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie artystyczne prezenty wręczyli ludzie kultury swojemu Miastu obejrzyjcie transmisję: (Razzle od 44:16)